Türkçe

'Emperyalist Saldırganlığa HAYIR, İşbirlikçiliğe HAYIR'

İzlenme 406
Birleşik Haziran Hareketi, ABD'nin Suriye topraklarına saldırmasına karşı 'Emperyalist Saldırganlığa HAYIR, İşbirlikçiliğe HAYIR' başlığı ile yayınladığı açıklamada, "16 Nisan’da HAYIR demekle Türkiye’nin Amerikan güdümüne sokulmasına, Amerika’nın her istediğine onay vermesine de HAYIR demiş olacağız" dedi.
Suriye'nin meşruiyetini ortadan kaldırmak için cihatçılar ve Batı tarafından iddia edilen 'kimyasal silah' haberlerinin ardından, ABD'nin bu sabah Suriye sınırları içerisinde yer alan Şayrat Üssü'ne saldırı düzenlemesine tepkiler gelmeye devam ediyor.
 
Birleşik Haziran Hareketi, 'Emperyalist Saldırganlığa HAYIR, İşbirlikçiliğe HAYIR' başlığı ile yayınladığı açıklamada, "16 Nisan’da HAYIR demekle Türkiye’nin Amerikan güdümüne sokulmasına, Amerika’nın her istediğine onay vermesine de HAYIR demiş olacağız. 16 Nisan'da HAYIR demekle 1 Mart tezkeresinde olduğu gibi, ülkenin kaderinin bir adamın iki dudağı arasına hapsedilmesine de HAYIR demiş olacağız" dedi.
 
Açıklamanın tamamı şu şekilde:
 
"EMPERYALİST SALDIRGANLIĞA HAYIR
İŞBİRLİKÇİLİĞE HAYIR
 
 4 Nisan tarihinde, Suriye'de, İdlib'in Han Şeyhun beldesinde sivillere yönelik kimyasal saldırı gerçekleştirildi. 
 
Kim tarafından hangi gerekçeyle yapıldığı belli olmayan ‘kimsayal saldırı’nın suçlusu olarak Suriye rejimi gösterildi. Suriye suçlamaları reddetti. Üç gün süren kara propagandanın ardından “dünyanın jandarması” ABD, Suriye’ye yönelik bir füze saldırısı düzenledi. 
 
Suriye’yi parçalayan, Suriye halkını birbirine boğazlatan Amerikan emperyalizmi, Trump önderliğinde başlattığı bu yeni savaşta en büyük desteği İsrail Başbakanı Netanyahu ile birlikte Erdoğan'dan görüyor.
 
Meydanlarda “haçlı-hilal savaşı”ndan bahsedenler, Batılı ülkelere güya kafa tutanlar, ümmetin liderliğine soyunanlar, birkaç Amerikan füzesiyle hemen hazırola geçmiş bulunuyor. 
 
Emperyalistlerin Suriye’ye yönelik saldırılarının parçası olan, cihatçılarla birlikte iç savaşı körükleyerek ülkemizi Orta Doğu yangının içine atan Erdoğan, şimdi de Trump’un yeni savaş politikalarına ortak olarak yangını daha da büyütmeye çalışıyor. 
 
Meydanlarda ‘Güçlü Türkiye’, ‘Batıya kafa tutan Türkiye’ diyerek Başkanlık Anayasası'nı savunanlar iş pratiğe geldiğinde üstlerine düşeni yapacaklarını söylemekte bir an bile tereddüt etmiyor. 
 
Bütün bu gelişmeler bir  ABD projesi olan Başkanlığa karşı çıkmanın nasıl bir hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor.
 
16 Nisan’da HAYIR demekle Türkiye’nin Amerikan güdümüne sokulmasına, Amerika’nın her istediğine onay vermesine de HAYIR demiş olacağız.
 
16 Nisan'da HAYIR demekle 1 Mart tezkeresinde olduğu gibi, ülkenin kaderinin bir adamın iki dudağı arasına hapsedilmesine de HAYIR demiş olacağız.
 
16 Nisan’da HAYIR demekle savaşa, emperyalizme ve işbirlikçiliğe de HAYIR demiş olacağız. 
 
ABD’nin, İsrail’in başını çektiği bu savaşı alkışlayan ve büyük bir hevesle işbirliğine soyunanlara karşı yanıtı halk, 16 Nisan’da sandıkta HAYIR diyerek verecektir. 
 
HAYIR! Emperyalist barbarlığa ve işbirlikçiliğe HAYIR!
 
Başkanlığa, 'tek adam rejimi'ne HAYIR!
 
Birleşik HAZİRAN Hareketi"
 
 
İleri Haber  7 Nisan 2017

22/05/2019 Gün Ortalama:291  Bugün90 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.234.227.202