TürkçePDF indir

 

 

issuu DergiAKP Balıkesir’i satışa çıkarıyor

İzlenme 2321


Balıkesir’de İl Özel İdaresi'ne ait ne varsa AKP tarafından bir bir satışa çıkarılıyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi Misafirhanesinin bulunduğu arsasının satışının ardından şimdi de İl Özel İdaresine ait iki iş hanını satışa çıkarıldı.

AKP’li Balıkesir İl Genel Meclisi üyelerinin oylarıyla çıkan karara göre Balıkesir İl Özel İdaresine ait 1 ve 2’nolu iş hanları satışa çıkarıldı. Konuyla ilgili soL’a bilgi veren CHP Balıkesir İl Genel Meclisi Grup Başkanı Ahmet Göçmez, şimdi de Balıkesir İl Özel İdaresi'ne ait 1 ve 2’nolu iş hanlarının AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla satışa çıkarıldığını söyledi.

AKP, Balıkesir’de Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi Misafirhanesinin arsasının satışının ardından şimdi de İl Özel İdaresine ait iki iş hanını satışa çıkardı.

“AKP’nin amacı kamu yararı değil zararı”
AKP’nin daha önce Güney Marmara Kalkınma Ajansının arsasını sattığını ayrıca İl Özel İdaresi Misafirhanesinin bulunduğu arsayı da satacağını belirten Göçmez, bu arsa konusunda AKP’nin Ticaret Odası'yla anlaştığını söylediğini dile getirdi. AKP’nin bu satışlardaki amacının Özel İdarenin mallarını ucuz fiyattan kendi yandaşlarına satmak olduğunu vurgulayan Göçmez, burada kamu yararı değil kamu zararının hedeflendiğini dile getirdi. Önlerinde bir yerel seçim olduğunu belirten Göçmez, AKP’nin yerel seçimler öncesi kamu mallarını satarak kendi için yarar sağlamaya çalıştığını ifade etti.

Balıkesir SEKA hala teslim edilmedi
AKP’nin Balıkesir SEKA’yı 1.1 milyon TL karşılığında Albayrak grubuna sattığını vurgulayan Göçmez, Danıştay’ın bu satışı iptal etmiş olmasına rağmen SEKA’nın geçen 1,5 yıla rağmen hala iade edilmediğini söyledi.

(soL – Haber Merkezi)
  

Bookmark and Share
 

18/04/2021 Gün Ortalama:614  Bugün8 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:34.239.150.57