TürkçePDF indir

 

 Şok Baskın Fos Çıktı!

İzlenme 3096


Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türözen, Belediye Fen İşleri müdürü ve Satın AlmaMüdürü'nün de aralarında bulunduğu altı kişi, 6 Kasım 2012 tarihinde sabaha karşı evleribasılarak göz altına alınmışlardı.

Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Balıkesir İlEmniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 6 KasımSalı günü göz altına alınların emniyetteki sorgulanmaları iki gün sürdü. Gözaltında tutulanlar 8Kasım perşembe günü saat 09.00'da Ayvalık adliyesine getirildi ve aynı gün saat 10.30'da AyvalıkBelediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
 
İsimsiz bir ihbar mektubu sonucunda yapılan şok baskınla “zimmet ve ihaleye fesat karıştırmak”iddiası ile Ayvalık Cumhuriyet Savcılığı'na ifade veren diğer iki kişi tutuklanma isteği ile 2. SulhCeza Mahkemesi'ne sevk edilen Fen İşleri Müdürü Sedat Akyalı, Satınalma Müdürü RecepKurtoğlu ile birlikte göz altına alınanlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.
Ayvalık Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Fatih Akyürek; “CHP'li belediyelere diz çöktürtmekamacını güdüyorlar, sonuçta bir şey olacağını sanmıyorum” demişti. Haklı çıktı: Şok baskın fosçıktı.
Bookmark and Share
 
 
 İsmail Özkan

25/06/2024 Bugün348 ziyaret var  Sitede 5 Kişi var  IP:34.239.176.54