TürkçePDF indir

 

 HOPA'DAKİ OLAYLAR PROTESTO EDİLDİ

İzlenme 2799


Başbakan Erdoğan'ın Artvin Hopa Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde HES’leriprotesto etmek için ’Su haktır, satılamaz’ pankartı açan emekli öğretmen ve EğitimSen eski üyesi 54 yaşındaki Metin Lokumcu’nun, polisin kullandığı yoğun biber gazınınetkisiyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, AKP Ayvalık ilçe binası önündeprotesto edildi.

KESK’e bağlı sendikalar, Ayvalık Demokrasi Platformu, Halkevleri ile birlikte, ÖDP,EMEP, TKP, BDP ve DSP gibi siyasi parti temsilciliklerinin katıldığı basınaçıklamasını, grup adına Eğitim Sen yöneticilerinden Halis Çalık yaptı.
Halis Çalık, Metin öğretmenin, AKP’nin doğayı talan eden politikalarına karşı, yaşam alanını savunmak istediğini belirtti. Cinayetin hesabını mutlaka soracaklarını vurgulayan  Çalık özetle şunları söyledi; “Kendisinden başka hiçbir kimliğe, ideolojiye yaşama hakkı tanımak istemeyenler ise Metin Lokumcu’yu gazlara boğarak, onun ölümüne yol açmıştır. AKP, polisin şiddetini pekiştirmek için elinden gelen her şeyi yaparak, bu cinayetin siyasal sorumluluğunu çoktan üzerine almıştır. Öncelikle öğretmenimiz Metin Lokumcu’nun ailesine başsağlığı diliyor ve sorumlularının bulunması için her adımı atacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. “
Basın açıklaması sırasında, “ Katiller Halka Hesap Verecek”, “ Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “ Gün gelecek Devran Dönecek. AKP Halka Hesap Verecek”sloganları atıldı.
Bookmark and Share
 

18/05/2024 Bugün379 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:44.211.117.197