TürkçePDF indir

 

 Binlerce işçi sokağa çıktı!

1021 kez bakılmış
24 Ekim 2018
01:10
'Krizin faturasını ödemeyeceğiz' diyen binlerce işçi sokağa çıktı! AKP'den krizin inkarına yönelik açıklamalar gelse de emekçiler, krizin etkilerini ağır biçimde hissediyor. Buna karşı sokağa çıkan binlerce işçi "Krizin faturasını ödemeyeceğiz" dedi.
 
Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde “Krizin faturasını ödemeyeceğiz” diyen binlerce işçi sokağa çıktı. Gebze Sendikalar Birliği'nin çağrısıyla bir araya gelen binlerce işçi, kent meydanına yürürken, “Atılan işçiler geri alınsın”, “İşten atmalar yasaklansın” ve “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları attı.
Yürüyüşün ardından kent meydanında düzenlenen kitlesel basın açıklamasını Gebze Sendikalar Birliği Dönem Sözcüsü ve Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz okudu.
 
‘KRİZ FIRSATÇILIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ’
 
Krizin faturasını işçi ve emekçiler olarak ödemeyeceklerini ilan etmek için bir araya geldiklerini vurgulayan Akyüz, bunun için mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceklerini belirtti.
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
" Yıllardır uygulanan ekonomi politikaları patronların cebini doldurmaktan başka bir işe yaramadı. Ekonomi büyürken işçilere pay vermeyenler şimdi 'Aynı gemideyiz' diyor. Hükümetin emekçilerden fedakarlık beklemesi kabul edilemez. Krizi yüklenmesi gereken patronlardır. İşçilerin krize karşı bir araya gelerek örgütlenmekten başka bir şansı yoktur. Gebze'de kriz fırsatçılığına izin vermeyeceğiz, haklarımızı sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.
 
Bookmark and Share

15/04/2024 Bugün10 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.238.117.130