Türkçe

Milli Haysiyet Bakiyesi

İzlenme 858
Bu memlekette bir haysiyet sorunu var. Hayır, iktidardan söz etmiyorum. Milletimiz sorunlu. Moda adlandırmalarla Türkü, Kürdü Lazı, Çerkezi, hepimiz aynı haysiyet sorununu yaşıyoruz. Türkiye milleti olarak hepimiz…
Haysiyetsizlikten öleceğiz. Mecazen de demiyorum. Bildiğiniz, ‘milli haysiyet bakiyemiz’ son derece düşük olduğu için fiilen öleceğiz biz.
“Milletin a..na koyacağız!” diyen adama nükleer santral ihalesi veriliyor ve sokağa dökülmüyoruz çünkü. Evet, koyacak adam. Kararlı.
Ve bildiğiniz nükleer santral bu. Patladı mı çevresini yutan, binlerce kilometre ötesindeki insanları kanser eden nükleer santral. İhalesi yapıldı. Yapılmakla kalmadı, inşaatı “Milletin a..na koyacağız!” diyen adama emanet edildi!
Böyle bir milli haysiyetsizlik örneği daha duydunuz mu siz?
 
***
 
CHP Ali Taran’la anlaşmış, “Milletçe Alkışlıyoruz” diye kampanya yapıyor! Milletçe neyi alkışlıyorsunuz arkadaşım siz?
Neymiş, devamı gelecekmiş. Çok etkili reklam kampanyası yapacaklarmış. Öttüreceklermiş. Ses çıkaracaklarmış…
Anlayacağınız, milletçe ırzımıza geçiliyor, işimiz reklam kampanyalarına kalmış! Hem de Ali Taran yapacakmış!
 
***
 
Millet aç. İş yok. Büyük kriz kapıda. Cemaatler, tarikatlar her tarafı sarmış. Tüm topluma nefret bulaşmış.
Masaya yumruğunu vurup, “Biz bu milletin meselelerini şöyle çözeriz” diyen tek bir siyasi proje, tek bir siyasi program yok seçime giden partiler içinde. Milletin ırzına geçmeye hevesli adamlar ihale ihale dolanıp bu milletin paralarını iç ediyor. Bu manzarada HDP barajı geçse ne olacak, AKP 400 milletvekili çıkarsa ne olacak?
 
***
 
80 milyonun kaderi İmralı’da bu milletin ne konuşulduğunu hiç bilmediği müzakerelerde belirleniyor. Bir MİT ekibi ile Abdullah Öcalan oturuyor karşılıklı, müzakere ediyorlar. Arada gerillalar ölüyor, halk ölüyor, çocuk ölüyor, asker ölüyor, sonra o müzakereler devam ediyor. Neymiş? Süreçmiş!
Ne biçim bir süreç bu arkadaşım? Niye millet hiçbir şey bilmiyor? Millet MİT’e mi yetki verdi de milli meselenin ‘çözüm’ünü üç tane MİT’çi kararlaştırıyor?
 
***
 
Soru bile soramaz hale gelmişiz. Öyle bir haysiyet sorunumuz var.
Kendine ‘milliyetçi’ diyen MHP, “Milletin a..na koyacağız!” diyen adama ses çıkarmıyor, üniversitelerde solcu öğrencileri nasıl satırlayacağının hesabını yapıyor…
 
***
 
Seçimler çok önemliymiş, AKP’yi sandıkta durduralımmış, demokrasiymiş, milli iradeymiş…
Adam kaçak saray yapmış, ırz düşmanlarına göstere göstere nükleer santral ihalesi dağıtıyor, ‘çüş’ diyemiyorsun, sonra millet iradesinden bahsediyorsun.
Milletine bir, iradesine iki!..
 
Hakan Gülseven
 
YURT  Gazetesi

21/05/2019 Gün Ortalama:289  Bugün31 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:54.163.20.123