Türkçe

“MİLLİ HÜKÜMET İSTİYORUZ”

İzlenme 1015
Milli Merkez Ayvalık Temsilciliği tarafından Pazar günü İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Yerel seçimlerde güç birliği yeniden Cumhuriyet, Yeniden Milli Misak’ konulu forumda Türkiye’de halkın iktidar olma talebi ile alana çıktığı belirtilirken birleşme ve güç birliği yapmanın Milli hükümete giden yolda iktidarı kazandıracağına dikkat çekildi
Saat 13.30’da İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan forumun açılış konuşmasında Milli Merkez Ayvalık Temsilcilik Başkanı Ayşegül Şahin, AKP iktidarına karşı toplumun her kesiminden yurttaşın meydanlarda fiilen güç birliği içerisinde olduğunu belirtti.
“TÜRKİYE AYAKTA”
 Şahin, “Türkiye bu durumu içselleştirdi. Emniyet açıklamalarına göre sadece Haziran-Temmuz 2013’te 80 ilde 4725 eylem yapıldı. Türkiye ayakta. Şimdi seçimler dönemine girdik ve örgütlenmede ikinci aşamaya geldik. Şimdi daha ilkeli, daha örgütlü birlikteliklerle Atatürk Cumhuriyetinin yeniden iktidar olması için, BOP eş başkanlarından, irticadan, talan düzeninden, bölücülükten Gladio’dan kurtulmak için birleşme zamanı. Bağımsız, Halkçı, devrimci Türkiye’yi yeniden inşa etmek için mücadele zamanı” dedi. Şahin, yerel yönetimleri iktidarın elinden almak için Milliyetçi, Halkçı, Kemalist, Sosyalist ittifak ile halkın beklentilerine cevap veren, çözüm üreten yerel yönetimler oluşturmak gerektiğini ifade etti. CHP eski Milletvekili, eski İmar ve İskân Bakanı Millî Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Topuz'un yönettiği foruma,  ANAP eski İzmir Milletvekili, Millî Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Metin Öney, İP Genel Başkan Yardımcısı, Millî Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ferit İlsever, TGB MYK üyesi Emre Alican Yücel konuşmacı olarak katıldı. CHP ilçe eski başkanı Cihan Şişman, DSP İlçe Başkanı Hasan Atmaca, İP İlçe Başkanı ve Ayvalık Belediye Başkan aday adayı Deniz Tuğhan Arbak, Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, DSP Gömeç Belediye Başkan adayı Mehmet Pehlivan, İP Burhaniye Belediye Başkan adayı Celal Yılmaz, Altınova eski belediye başkanı Alaattin Süberoğlu, Milli Merkez Balıkesir Başkanı Ali Rıza Saygan, Milli Merkez Bursa Başkanı Sezai Okay, Milli Merkez Burhaniye Temsilcilik Başkanı İsmet Yiğit, ADD Ayvalık Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, ADD Altınova Şube Başkanı İbrahim Mühürdaroğlu, KASAİD Şube Başkanı Filiz Karayelli, ÇYDD Şube Başkan yardımcısı Suat Şerifeken ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
“BİRLEŞMEKTEN KAÇINANLARI İTTİRİRİZ, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDE YERİNİ ALIR”
Son 2 yıldır Türkiye’de halkın ayağa kalktığına tanıklık edildiğini söyleyen TGB MYK üyesi Emre Alican Yücel, “Esasen bir milletin tarih sahnesine çıkmasına tanıklık ediyoruz. Ayağa kalkan milletimiz iktidar yürüyüşüne başlamıştır. Halkın talebi artık değişmiştir. İktidar olma talebi ile alanlara çıkmıştır.” dedi. AKP-Cemaat arasındaki kapışmanın halk hareketinin bu sistemlere indirdiği darbe sonucu yıkıldıkları için birbirlerine girme olarak yorumlayan Yücel, Cumhuriyet’in Türk toplumunu ayakta tutan namus olduğunu söyledi. AKP’nin yolsuzluklar sonrası meşruiyetini yitirdiğini belirten Yücel, Mustafa Kemal’in Cumhuriyetini kurmak için askeri bir disiplin gerektiğine işaret ederek, “Ahlaksızları o batağa gömmek boynumuzun borcudur. İki yol var. Ya seyirci olmaya devam edeceğiz ya da iktidar olacağız. Biz iktidar olmayı seçtik. Yeni bir sistem istiyoruz. Mafya, tarikat, Gladio sistemini istemiyoruz. Mustafa Kemal’in Cumhuriyet sistemini yeniden inşa edeceğiz. Herkes sahaya inecek hep birlikte mücadele edeceğiz. Milli Kuvvetler birleşmeli. Kim birleşmekten kaçınırsa onun yakasına yapışırız. Birleşmekten kaçınanı kenara İttiririz, tarihin çöplüğünde yerini alır. Bu toplantılar Sivas Kongresi, Erzurum kongresi gibi önemli. Türk Milletinin tarihin öznesi olma toplantısıdır” dedi. Yücel’in konuşmasının ardından salondaki vatandaşlar, ‘Atatürk Gençliği görev başında’ sloganı attı. 
“ATATÜRK’Ü, CUMHURİYET’İ YASAYLA DEĞİL ARTIK TÜRK MİLLETİ KORUYOR”
Neden Milli Güç Birliğine ihtiyaç olduğunu anlatarak konuşmasına başlayan Millî Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Metin Öney, “Türkiye’de son 10 yıldır esasında üçlü bir koalisyon var. Koalisyonun yasal olması, sandıktan çıkması gerekirken bu böyle değil. Bir ayağı siyasal İslam’ı temsil eden iktidar, diğer ayağı cemaat, öbür ayağı ise bölücü örgüt. Üçlü ama Türk Milleti aleyhine, Atatürk aleyhine.  Olan kavgalar da saha savaşıdır. Kendilerine verilenle yetinmeyerek tamamını elde etme niyetidir” dedi. Balkanlar, Ortadoğu ve Kafkaslar gibi dünya savaşlarını başlatan bölgeler arasında Cemaat, mafya ve Gladio üçgenine sıkışan Türkiye’nin durup dururken bu hale gelmediğini kaydeden Öney, “Bir bölünme Anayasası hazırladılar. Cumhuriyet’e son vermek istiyorlar. Bize has bir üniter yapımız var. Şimdi bu üniter yapıyı yıkmak istiyorlar. Medyayı ele geçirdiler, buna yargı da eklendi. Dilimizi tartışmaya açtılar. 10 Kasımlar da Atatürk’ü Türk Milleti koruyor artık. Cumhuriyet’i yasayla koruyorduk artık siz, biz koruyoruz. Milli güç birliği ile yeniden kendimize gelmeli ve ayağa kalkmalıyız” dedi. Öney, Silivri için de iade-i itibar gerektiğini, bir maddelik yasayla kumpasına canına ot tıkamanın mümkün olduğunu belirtti. 
“HEDEF NET; MİLLİ BİR HÜKÜMET İSTİYORUZ”
İP Genel Başkan Yardımcısı, Millî Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ferit İlsever, “Biz yeniden Cumhuriyetimizi istiyoruz. Yeniden Türkiye Cumhuriyetini istiyoruz. Bugünkü sistemi, bugünkü Türkiye’yi biz tanımıyoruz. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti değildir bu ülke. Bunu tespit ediyoruz fakat buna boyun eğmiyoruz. Biz yeniden Misak-ı Milli diyoruz. Egemenlik bundan sonra bizimdir, milletindir” dedi. Üç seçimin yapılacağı dönemin Türkiye’nin ortaçağ karanlığından sıyrılması açısından önemli olduğuna dikkat çeken İlsever, “Ayağa kalkan bir millet örgütlü gücüyle o sandıklara el koyduğu müddetçe o sandıklar bizimdir. Yeniden Kemalist devrimi tamamlamak için bir fırsattır. Hedef net; Biz milli bir hükümet istiyoruz. Milli Hükümete giden yolda ilk adım Tayyip-Gül diktasından kurtulmak istiyoruz. Seçimlerin hedefi Milli Hükümettir. İlk adımı attık; Atatürk’te buluşuyoruz dedik. Şimdi bir adım daha atıyoruz. Türkiye’nin 150 yıllık geçmişine bakıldığında Milliyetçiler, halkçılar ve sosyalistler ne zaman birleşse devrim yapmıştır. Biz yine aynı anlayışla hareket ediyoruz” dedi. 
BİRLEŞME ÖNERİSİNİ BİRLİKTE DİNLEDİLER
Foruma katılan Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, TGB MYK üyesi Yücel ile başlayan ve Ferit İlsever ile devam eden birleşme önerisini birlikte dinledi. CHP ‘den Ayvalık Belediye Başkan aday adayı olan Ergin, 25 Aralık’ta CHP Ayvalık Belediye Başka adayı olarak Rahmi Gençer’in ismi açıklanınca partisinden istifa etmişti. İlsever birleşme çağrısında bulunarak, “İlçe, belde ve büyükşehirde bu güç birliğini yapalım. En çok oyu alacak olan kimse oylarımız onun etrafında birleştirelim ve iktidar olalım. Madem ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ayvalık’ta da son kararı siz vereceksiniz. Güçlerinizi en güçlü aday etrafında birleştirin” dedi. Milli Merkez forumlarının 255. Sinin Ayvalık’ta yapıldığı belirten Ali Topuz, 11 yıldan beri iktidarda olan AKP’nin gizli gündemi olan, amaçları yeri geldiğinde ortaya çıkan bir parti olduğunu söyledi. Topuz, “ Paralel devlet meselesi değil bu. Derin devletle yüzeysel devletin çatışması. İkisi de AKP modeli birinde Recep Tayyip Erdoğan diğerinde Abdullah Gül vardır ve ülke,  Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle oluşan bu ikili yönetimin eline terk edilmiştir” dedi. 
Nilgün Kaya
13 Ocak 2014

26/06/2019 Gün Ortalama:263  Bugün87 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.85.92.139