Türkçe

DSP’den Aday

İzlenme 852
Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Ayvalık Belediye Başkanlığına aday Oldu. CHP Genel Merkezinin Ayvalık Belediye Başkanlığı’na Rahmi Gençer’i aday göstermesinin ardından Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ve yaklaşık 300 partili ile CHP’den istifa eden Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, kendisine yapılan belediye başkanlığı tekliflerini değerlendirdikten sonra kararını verdi.
Küçükköy ve Sarımsaklı’da yaptığı çalışmalarla Ayvalık halkının takdirini kazanan Mesut Ergin, CHP’den istifa ettikten sonra kendisine gelen Ayvalık Belediye Başkanlığı Adaylığına ilişkin teklifleri değerlendirerek, tercihini DSP’den yana kullandı.
DSP Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Atmaca’nın öncülüğünde, DSP ilçe yönetiminin,  kendisine yapılan Ayvalık Belediye Başkanlığı Adaylığına ait teklifi kurmaylarıyla birlikte değerlendiren Ergin, beklediği halk desteğini de arkasına alınca bu partiden aday olmaya karar verdiği öğrenildi.
Kendisiyle; CHP Ayvalık Belediye Başkanlığından aday adaylığı yarışında bulunan, ilçenin tanınmış Elektrik Mühendislerinden ve eski Ayvalık Belediye Meclis Üyesi Mesut Nail Akın’ın da destekleriyle DSP’den Ayvalık Belediye Başkanlığına aday olan Ergin’in 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde son derece iddialı olması ise dikkatlerden kaçmıyor.
Adaylığını yazılı açıklamayla duyurdu
Yaptığı değerlendirmelerin ardından bir basın açıklamasıyla DSP’den Ayvalık Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Mesut Ergin, yaptığı yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere halen sürdürdüğüm Küçükköy Belediye Başkanlığı sürecinde siz Ayvalıklı hemşerilerimden gelen istek ve teveccühe bağlı olarak CHP’den Ayvalık Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmuştum. Aday adaylığım süresince şahsıma ve son 5 yıllık Belediyecilik uygulamalarımıza her kesimden yoğun bir ilgi ve takdirin olduğunu bizzat görmek beni mutlu ettiği gibi bir o kadar da onurlandırdı. Her zaman inandığım ve her zeminde ısrarla dile getirdiğim gibi Bizim insanımız kadirşinastır.  Ayvalıklı hemşerilerimiz de bu kadirşinaslığı son aday adaylığı sürecinde bana her zeminde yaşattı” dedi.
Ergin yaptığı açıklamada, “Ancak halkımızın doğasından gelen ve var olan bu meziyeti, ne yazık ki bünyesinde bulunduğum Partinin en tepe noktasında yer alan karar vericilerinin taşımadığını, halkın sesine değil belli güç odaklarının isteklerine kulak verdiklerini canlı tanığı olarak öğrendim. Demokrasinin gereklerinin göz ardı edildiği, adalet ve hakkaniyetin önemsenmediği bir sürecin sessiz paydaşı olmam, buna göz yummam, boyun eğmem, biat etmem en başta bu yolda irade belirten, bize destek veren siz Ayvalıklı gönüldaşlarıma ihanet olurdu. Bu nedenledir ki 5 yıldır hizmet ettiğim CHP’den üzülerek istifa ettiğimi geçtiğimiz günlerde duyurmuştum” ifadelerini kullandı.
CHP’den Ayvalık Belediye Başkanlığı’na Aday Adaylığı için yola çıkarken, ‘Sevdamız Büyük Ayvalık’ parolasıyla hareket ettiğini hatırlatan Mesut Ergin açıklamasında, “İnsanların mücadele gücü inancı kadar, inancın büyüklüğü ise ona adanan sevgi kadardır. Bizim Ayvalık sevdamız kadar büyük inancımız var. Gelecek güzel günlerin Büyük Ayvalık sevdalıları ile birlikte gönül gönüle vererek buluşan ellerimizde yükseleceğine olan inancımız ise tamdır.
Üyesi olduğum CHP’den buruk ayrılışımızı izleyen günlerde her kesimden aldığım teveccühlere teşekkür ederim. Ancak biz inandığımız bu yolda inanç ve kişiliğimizden ödün vermeden yanımıza sadece halkımızın rehberliğini bayrak edinerek, onların destek ve dualarıyla omuz omuza yürüyeceğiz. Bu uğurda yürünecek yol da Cumhuriyet Halk Partisinin 3. Genel Başkanı, Bülent Ecevit’in kurucusu olduğu DSP’dir” ifadelerine yer verdi.
Her şey Büyük Ayvalık için
Mevcut güncel yapının gereği olarak omuzlarına yüklenen bu siyasi misyonu üstlenmekten kaçınarak ve Ayvalık’a sırtını dönüp bu vebale ortak olmayı içine sindiremediğini vurgulayan Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Büyük Ayvalık sevdamızın yüklediği sorumluluğun gereği olarak, DSP’den Ayvalık Belediye Başkanlığına Aday olduğumu siz hemşerilerime arz ederim” dedi.

26/06/2019 Gün Ortalama:263  Bugün87 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.85.92.139