Türkçe

ÖDP'den 'emperyalist müdahaleye hayır' mitingi

İzlenme 1432

 

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Suriye’ye yönelik savaş tehditlerine karşı 26 Şubat Pazargünü Hatay’da “Suriye’ye Emperyalist Müdahaleye Hayır” başlıklı bölgesel bir mitingdüzenleyecek.
 
Suriye’ye dönük son dönemde artan savaş tehditlerine karşı bugün bir açıklama yayınlayan ÖDP, 26 Şubat Pazar günü Hatay’da bölgesel bir miting yapacağını duyurdu.
 
“Şimdi gün emperyalist müdahaleye AKP’nin işbirlikçi politikalarına karşı bağımsız Türkiyemücadelesini yükselterek Ortadoğu halklarıyla dayanışmayı büyütmenin zamanıdır” denilenaçıklamada, Ortadoğu`yu kan gölüne çeviren ABD’nin “Libya Modeli” ile Suriye`ye müdahalenintaşlarını ördüğü belirtildi.
 
AKP iktidarının emperyalizmle işbirliği içerisinde bölgesel bir savaşa doğru gelişecek olanmüdahale sürecinin içerisinde aktif bir rol üstlendiğinin vurgulandığı açıklamada, “Ortadoğu`daemperyalist açık işgaller ve içerden müdahaleler ile birlikte gelişmelerin yönü Irak`ta olduğu gibibüyük bir yıkım, ölüm ve kandır. Ortadoğu`da şimdiye kadar diktatörlükler eliyle halkları sömürenemperyalistler şimdi de halkları diktatörlerden kurtaran kahramanlığa soyunmaktadır” denildi.
 
Türkiye`yi bir açık hava hapishanesine dönüştüren Tayyip Erdoğan’ın Ortadoğu`nun diktatörlerinedemokrasi dersi verdiğini belirtildiği açıklamada şu sözler dile getirildi: “Suriye ve Ortadoğuhalklarının gerçek özgürlüğü, emperyalizme ve sömürücü diktatörlere karşı kendi özgücüylesürdürdüğü mücadelelerinin eseri olacaktır. Şimdi gün emperyalist müdahaleye AKP`ninişbirlikçi politikalarına karşı bağımsız Türkiye mücadelesini yükselterek Ortadoğu halklarıyladayanışmayı büyütmenin zamanıdır. Bu anlayışla, 26 Şubat Pazar günü Hatay`da ‘Suriye`yeEmperyalist Müdahaleye Hayır` bölge mitingi gerçekleştireceğiz.”
 
(soL - Haber Merkezi)

27/06/2019 Gün Ortalama:263  Bugün18 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.204.43.11