Türkçe

Özgürlük ve Dayanışma Partisi 16. yaşını kutluyor

İzlenme 1660

 

21 Ocak 1996'da kurulan Özgürlük ve Dayanışma Partisi 16. yılını kutluyor. Genel BaşkanAlper Taş tarafından yapılan açıklamada, "ÖDP, Türkiye`nin AKP-Cemaat güçleri eliylekaranlığa sürüklenmesine karşı demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini büyütmekararlığını sürdürür." denildi.
Özgürlük Ve Dayanışma Partisi (ÖDP) tarafından yapılan "Eşitlik, Özgürlük ve Devrim Yolunda 16Yaşındayız" başlıklı açıklama şöyle:
"ÖDP 21 Ocak 1996`da, reel sosyalizmin yenilgisinin yarattığı inançsızlık ve dağınıklık ikliminde,sosyalizmin yeni bir tarihsel döneminin arayış partisi olarak kuruldu. Emperyalizminküreselleşme politikalarıyla tahakkümün yer yüzünün her yanına yayıldığı, buna karşı dünyanınpek çok yerinde de direnişlerin geliştirildiği bir dönemi geride bıraktık.
Bugün kapitalizmin derinleşen krizle birlikte sarsıldığı, emekçi sınıfların gelecek arayışlarının güçkazandığı yeni bir dönemin eşiğindeyiz.
ÖDP, tarihin bu gelişim çizgisini dünyanın her yerinde mücadele edenlerle birlikte değiştirmekararlılığıyla, 21.yüzyılın yeniden devrim ve sosyalizm çağrısını yükseltir.
ÖDP 16. yaşında, toplumsal/sınıfsal zeminlerdeki mevzilerini güçlendirerek Özgürlük veDayanışma hareketini yaratma yolunda bir adım daha atma görevini önüne koyuyor.
ÖDP, Türkiye`nin AKP-Cemaat güçleri eliyle emperyalizmin yeni sömürü politikalarına uygunolarak karanlığa sürüklenmesine karşı demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinibüyütme kararlığını sürdürür.
16. yılda Partimiz 7. Olağan Kongresi`ni de gerçekleştirecektir 
7. Olağan Kongremiz, yeniden devrim ve sosyalizm çağrısının güç kazanacağı bir Kongreolacaktır. 7. Kongremiz bir yanıyla örgütlenme diğer yandan ise yeni dönemin sorunlarınadevrimci yanıtlar vereceğimiz bir ideolojik-politik tartışma zemini olacaktır. ‘Yanlışları ve yanılgılarıbiriktirmektir aşk; yanlışlardan ve yanılgılardan doğruları doğurtmaktır devrim` anlayışı ile aşkın vedevrimin diyalektiğinden yeni yol haritamızı 7. Kongre sürecinde ortaya çıkartacağız.
Şimdi, ülkenin özgürlük ve dayanışmanın sesine, devrimcilerin sesine her zamankinden dahafazla ihtiyacı var. Herkesin susturulduğu, ülkenin geleceğinin bir avuç zorbanın, cemaat/tarikatağlarının ellerinde olduğu bugünkü gerçekliği değiştirmek için, dirençli, sabırlı ve kararlı birmücadeleyi her gün her yerde ve hep birlikte yürütmenin zamanıdır.
ÖDP, özgürlük ve dayanışma ülkesine yolculuğunu kaybettiğimiz arkadaşlarımızın anılarına ve mücadelelerine sahip çıkarak; her tür zorluk ve zorbalık karşısında dik durarak; engebeli ve dolambaçlı yolları aşabilme sabrı ve inadını göstererek sürdürecektir.
Alper TAŞ
Genel Başkan"

27/06/2019 Gün Ortalama:263  Bugün24 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.204.43.11