Türkçe

HDP'lİ adaylar Kartal’da düzenlenen mitingte halkla buluştu.

50 kez bakılmış
10 Haziran 2018
23:56
Binlerce kişinin katıldığı mitingte HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir konuştu. Demir  7 Haziran’da başladıkları işi 24 Haziran’da tamamlayacaklarını, bu iktidarı alaşağı edeceklerini söyledi.
Sandık güvenliğine de dikkat çeken Esengül Demir herkesi sandıkları korumaya çağırdı.
Binlerce kişinin katıldığı miting 1.bölge milletvekili adaylarının konuşmalarıyla devam etti.
 
ERKAN BAŞ: ‘BİR DİKTATÖRÜN SONU GELMİŞTİR’
HDP 1. Bölge Milletvekili Adayı ve TİP Kurucu Meclisi Üyesi Erkan Baş "Hep birlikte haklı bir yürüyüşteyiz. Buradan saraya sesleniyoruz. Saraya saklanan şahıs, kentlerimizi yıktınız, kadınları, işçileri katlettiniz, gazetecileri, yazarları, siyasetçileri tutukladınız ama buradayız siz neredesiniz? Seni başkan yaptırmayacağız dediği için Demirtaş'ı tutsak ettiniz ama binlerce Demirtaş burada siz neredesiniz? Berkin olarak buradayız siz neredesiniz? Saraydaki şahıs sana sesleniyoruz geliyoruz. Bütün işlenen suçların hesabını sormaya geliyoruz. Soma' yı unutmadık 301 madencinin hesabını, Suruç, Sur, Cizre'nin hesabını sormaya geliyoruz. Bir diktatörün sonu gelmiştir. O baraj 24 Haziran günü ayaklarımızın altında ezilecektir. Ama rehavete kapılmak yok. Önce sarayı sonra barajı başlarına yıkacağız. Hep birlikte değiştireceğiz" diye konuştu.
 
PİROĞLU: ’BİZ ZULÜMLE TÜKENMEDİK’
HDP Milletvekili Adayı Musa Piroğlu ise konuşmasında, "HDP'nin baraj problemi var. Çocuklarını öldürüp sesini kısarsak HDP baraj altında kalır diye düşünüyorlar. HDP'nin baraj sorunu yok bu ülkenin baraj sorunu var. Ya bu barajı yıkarız ya da bu ülke baraj altında kalır. Biz zülumle tükenmedik. Biz barajı aşmazsak ne olur? Bu soruyu herkesin kendisine sorması gerekir" diye konuştu.
 
MUSTAFA AVCI: ‘DİRENE DİRENE KAZANDIK’
Milletvekili adayı Mustafa Avcı konuşmasında HDP oldukça Erdoğan’ın başkanlık isteğinin hayal olduğunu dile getirdi. Avcı “HDP tüm farklılıkları bir arada tutan bir partidir" diye konuştu. Avcı, "Direne direne kazandık. Direnmemizin geleneğinden besleniyoruz. Direneceğiz ve kazanacağız" diye konuştu.
 
UÇAR: ‘ÇOCUKLARIN ÇIKARAMADIĞI SES İÇİN SANDIĞA GİDECEĞİZ’
HDP Milletvekili Adayı Sema Uçar da konuşmasında "16 yıldır iktidarda olan AKP sanki muhalefetmiş gibi vaatlerde bulunuyor. İşkenceye sıfır tolerans diyenler daha iki gün önce lise öğrencilerine işkence etti" diye konuştu. Uçar, "Bizler çocukların çıkaramadığı ses için sandığa gideceğiz" dedi. 
Miting halaylarla devam ediyor.
 
İleri haber 10 Haziran 2018

22/06/2018 Gün Ortalama:2252  Bugün 353 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.81.105.205