Türkçe

Ayvalık'tan Tepki

1564 kez bakılmış
20 Nisan 2012
16:16

Türkiye'yi ayağa kaldıran doktor cinayeti Ayvalık'ta da tepkiyle karşılandı. 19 Nisan 2012 Perşembe günü bırakan sağlık çalışanları Ayvalık Devlet Hastahanesi önünde yapılan bir basın açıklaması ile yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Ayvalık Devlet Hastahanesinde çocuk ve acil dışındaki polikliniklerde iş bırakıldı. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Tabip Odası işbirliğindeki basın açıklamasına Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen ve Bağımsız Sağlık Sen'in yanı sıra EMEP, ÖDP ve TKP gibi siyasi partiler de Destek verdi. 
 
Açıklamada; “ Sağlık emekçisi Dr. Ersin Aslan Gaziantep'te taammüden öldürüldü. Üzgünüz... Kızgınız... Öfkeliyiz... Tepkiliyiz... İsyan ediyoruz! Hiç kimse bu cinayeti “cehalet”le, “münferitlikle” açıklamaya kalkmasın. Taammüden öldürüldü Dr. Ersin Aslan. Göz göre göre öldürüldü. 
Durumun vahametini kavrayıp tedbir alması gereken yetkililer ise kulaklarını tıkadılar, gözlerini yumdular, olan biteni seyretmekle yetindiler; dahada kötüsü hastaları, hekimlere- sağlık çalışanlarına karşı kışkırtmaya devam ettiler. 
“Sağlıkta dönüşüm” programı uygulandıkça sağlık emekçilerine yönelik şiddet artmaya devam etmektedir. Halkımıza çağrımızdır; Sağlıkta uygulanan politikaların sonucu halk ve sağlık emekçileri karşı karşıya getirilmektedir. Sağlıkta uygulanan piyasacı uygulamalara, paran kadar sağlık sistemine hayır demek için buradayız” dendi. Atılan sloganlarla eşliğinde basın açıklaması son buldu.
20 Nisan 2012  
Bookmark and Share
 

26/05/2019 Gün Ortalama:296  Bugün88 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.88.156.58