Türkçe

'Sürgün Planı'

368 kez bakılmış
5 Şubat 2018
09:53
Beykoz'da halk kentsel dönüşüm sürgününe karşı toplandı. Beykoz Çiğdem Mahallesi halkı, Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan plan ile uygulamaya konmak istenen kentsel dönüşüme karşı bir araya geldi. Beykoz Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1. Etap 1/1000 Ölçekli Koruma AmaçlıRevizyon Uygulama İmar Planları Beykoz Belediyesinde askıya çıktı. Beykoz'da kentsel dönüşüm adı altında sürdürülen bu "Sürgün Planı'na" karşı Çiğdem Mahallesi halkı, Çiğdem Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde bir araya geldi. 
 
Beykoz halkı İBB'nin 'sürgün planına' itiraz etti. Geçtiğimiz ay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanan 1/5000 Ölçekli Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Revizyon 1. Etap Nazım İmar Planı'na itiraz eden mahalle halkı, şimdi de bu plan doğrultusunda Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'na itiraz edecek.
Yapılan toplantıda, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Dernek Başkanı Hasan Başkaya ve şehir plancısı Özgür Temiz tarafından mahallelilere mevcut imar planından doğacak mağduriyetler anlatıldı. Toplantıda ayrıca mahalle sakinlerinin soruları da değerlendirilip cevaplandırılarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Duplicate entry '1563501412' for key 'PRIMARY'