Türkçe

Şişe cam işçisi iş, aş ve adalet için yürüyor

388 kez bakılmış
20 Ekim 2017
18:52
İşten çıkarıldıktan sonra Kristal-İş Sendikası Trakya Şubesi önünde direnişe geçen 90 şişe cam işçisi; Lüleburgaz’dan, Tuzla’da bulunan şişe cam Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe başladı
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde şişe camın Paşabahçe fabrikasında çalışan 90 işçi, fabrikanın fırın kapatması ve sık rapor alınması gibi nedenlerle işten çıkarıldıktan sonra ilçede bulunan Kristal-İş Sendikası Trakya Şubesi önünde işlerine geri dönmek için direnişe başladı.
 
Günlerdir direnişte olan işçiler, bugün Tuzla’da bulunan şişe cam Genel Merkezi’ne doğru “İş, aş, adalet” talebi ile yürüyüşe başladı.. Yürüyüş öncesinde, direniş çadırlarının çevresinde toplanan ilçe halkından büyük destek gören işçiler, fabrikada işbaşı yapana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.
 
“DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUZ”
Yürüyüş öncesi bir açıklama yapan işçilerin sözcüsü Aydın Şahin de bugüne kadar kendilerine destek veren kurumlara ve Lüleburgaz halkına teşekkür etti. Desteklerin devam etmesini istediklerini ifade eden Şahin, “Arkamızda halk olduğu sürece, biz kazanacağız” derken, dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.
 
Bookmark and Share
 
İleri haber 20 Ekim 2017

16/12/2019 Gün Ortalama:2240  Bugün512 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:3.233.224.8