Türkçe

BİLEŞİK HAZİRAN HAREKETİNE SALDIRI…

332 kez bakılmış
17 Eylül 2017
13:02
Birleşik Haziran Hareketi Derneği’nin Başlattığı “Laikliği Kazanalım” “Eğitimin ‘ENSAR’ laştırılmasına hayır, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKALIM” İsimli çalışmaları kapsamında Beykoz’da Kurulan Pazar Yerindeki Çalışmaları Esnasında Bir Grup Tarafından Saldırıya Uğradı.
 
“EĞİTİMDE GERİCİ ADIMLAR”
Birleşik Haziran Hareketi Derneği tarafından organize edilen çalışmalarda dernek mensupları Beykoz’da mahalle mahalle, sokak sokak bildiri dağıtıyorlar. Dernek,  yeni müfredatın tamamen gerici adımlardan oluştuğunu, yeni müfredata “cihat” gibi konuların konduğunu, okulların Ensar ve Tarikatlara teslim edildiğini ayrıca imam hatip okullarının zorunlu kılındığını anlatarak, AKP rejiminin 18 Eylülde okulların açılmasıyla birlikte eğitimi gerici kuşatma altına aldığını belirtiyor.
 
BEYKOZ PAZARINDA SALDIRIYA UĞRADILAR
Birleşik Haziran Hareketi Derneği Beykoz Pazarında “Eğitimin ‘Ensar’ laştırılmasına hayır, Çocuklarımızın Geleceğine Sahip Çıkalım” başlıklı bildiri dağıtma çalışmaları esnasında bir grup tarafından saldırıya uğradı.
 
“Dine Hakaret Ediyorsunuz Diyerek Saldırıda Bulundular”
 
Birleşik Haziran Hareketi  Derneği Mensupları yaptıkları açıklamada “Bugün Beykoz pazarında yaptığımız miting çalışmamıza gerici bir grup provokasyon denemesinde bulundu. “Dine hakaret ediyorsunuz” diyerek üzerimize saldıran gruba Hazirancılar ve pazar emekçisi arkadaşlarımız tarafından gereken cevap verildi. Bu gericiler bilsinler ki ülkemizi ve çocuklarımızı gerici vakıflara, tarikatlara bırakmayacağız” dediler.
Daha sonra grup çalışmalarına devam etti. 
 
Bookmark and Share
 
Özgün Haber Gündemi Beykoz 16 Eylül 2017

16/07/2019 Gün Ortalama:303  Bugün64 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:54.172.234.236