Türkçe

Açlık grevinin 68. gününde Gülmen ve Özakça’ya destek

507 kez bakılmış
15 Mayıs 2017
16:35
Açlık grevinin 68. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı tiyatrocu Levent Üzümcü ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ziyaret etti.
 Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevinin 68. gününde. 
Destek ziyaretinde bulunan bağımsız Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, utanması gerekenlerin haksızlığı uğrayanlar değil, haksızlığı yapanlar olduğunu söyledi. Nazlıaka, “Dünya'da tarihi değiştirenler tiranlar boyun eğenler değil, onlara hayır deme cesaretini gösterenlerdir. İnsanların işlerini alabilirsiniz ancak onurlarını asla” dedi. 
 
Evrensel’in haberine göre, tiyatrocu Levent Üzümcü de dünyanın hiçbir devletinin barış isteyen insanların ekmeğiyle oynamadığını ancak bugün 40 bine yakın insanın işi, aşıyla oynandığını ifade etti. Üzümcü, “Bu ülkenin geliştirdiği nadide insanların kimi garsonluk yapmakta kimi limon satmakta. İstedikleri şeyi son derece nadide bir şekilde dile getirmişlerdir. Silahların değil anlaşmaların olduğu bir barışın peşine düşmüşlerdir. Bu insanları ödüllendirmek gerekirken, arkadaşlarımız bugün 68. gününü doldurmuş bir açlık grevindeler. İşleri aşlarıyla sınanıyorlar. Dünyanın hiç bir ülkesinde barış isteyen insanlara bu yapılmaz” diye konuştu. 
 
Bookmark and Share
 
İleri haber 15 Mayıs 2017

23/02/2020 Gün Ortalama:2231  Bugün401 ziyaret var  Sitede 8 Kişi var  IP:3.234.245.125