Türkçe

Laiklik ve Saltanat Söyleşisi

635 kez bakılmış
29 Ekim 2016
00:33
Beykoz Haziran Meclisi, 9 Ekim 2016 tarihinde, Halil Serkan Öz Lokalini açmıştı. Açılan Lokalde ilk söyleşi de 28 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. İleri Haber'den Doğan Ergün, CHP İstanbul Milletvekili ve Haziran Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şeker'in konuşmacı olarak katıldığı "Laiklik ve Saltanat" söyleşisini, Beykoz Haziran Yürütme Sekreteri Yavuz Yılmaz yönetti.
45'er dakikalık sunumlar sonucundakatılımcılar tarafından çok sayıda soruların yöneltildiği söyleşide konuşmacıların soruları yanıtlamaları ile söyleşi sona erdi.  
 
Bir de duyuru: Halil serkan Öz Lokalinde sinema çalışmaları başlıyor!  Lokal Sineması "Anlatılan senin hikayendir" diyerek alternatif bir programla her hafta bir filmi seyirciyle buluşturuyor. Sinema tarihinin klasiklerinden, kült filmlerden, siyahbeyazın etkileyiciliğinden günümüz sinemasının farklı türdeki renklerine uzanan oldukça etkileyici  bir program sizleri bekliyor. Bu çağrıya "seyirci" kalmayın!
Kasım ayı programımız çerçevesinde açılış filmimiz 1975 yapımı Guguk Kuşu. Hikayesi, oyunculukları ve kurgusuyla sinemanın en güzel örneklerinden birisi olan film, kapitalizm eleştirisini incelikli bir şekilde ortaya koyuyor: İnsanların kapatıldığı bir "tımarhane" üzerinden toplumsal yapının dışladığı, anormal gördüğü, ötekileştirdiği "deliler" kapitalizmin tek tip birey oluşturma politikalarına karşı durmakla ilgili çok güzel bir hikaye anlatıyorlar. Jack Nicholson'ın usta oyunculuğuyla canlandırdığı McMurphy karakteriyle tanışma fırsatını kaçırmayın.
 
Bookmark and Share
 

18/06/2019 Gün Ortalama:277  Bugün64 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.84.130.252