Türkçe

Her yer eylem alanı

1475 kez bakılmış
28 Mart 2012
10:13

Hükumetin, eğitim alanında dayattığı yeni düzenlemeye karşı 28-29 Mart Ankara'da KESK'in örgütlediği eyleme katılmak üzere yola çıkan Ayvalık Eğitim-Sen üyelerine engelleme.  

 
4+4+4'e karşı "Anladıkları dilden geliyoruz" diyerek  Ayvalık Öğretmen Evi önünden yola çıkan Eğitim-Sen'liler,  polis engeliyle karşılaşınca Saat 21.00 de oturma eylemi başlattı. Eyleme destek için Siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile birlikte yaklaşık yüz kişiye ulaşan topluluk alkışlarla sloganlarla polis engelini protesto etti.  

Polis tarafından evrak eksikliği, stop lambası çalışmıyor gibi çeşitli bahanelere karşı  otobüsü kiraladıkları seyahat firmasından başka bir otobüs gönderilmesini isteyen öğretmenlerin bu talebi firma tarafından olumsuz bir karşılık gördü. Başka firmanın şehirlerarası otobüsleriyle bilet satın alıp Balıkesir'e oradan da Ankara'ya gitmek isteyen Eğitim-Sen'li öğretmenlere, Ayvalık İlçe Emniyet  görevlileri, Öğretmen Evi önünde bulunan otobüsün hareket etmesine  izin verdi.
 
Ayvalık garajına kadar gelen grup bu kez Balıkesir'e seyahat düzenleyen firmanın bilet satış yerinin kapalı kapılarıyla karşılaştılar. Firmanın bilet satış noktasının polis talebiyle kapatıldığını belirten  grup "Durdurulduğumuz her yer eylem alanıdır sloganıyla yolu trafiğe kapattı." Küçük çapta arbedenin yaşandığı bir saatlik direnme sonucunda Eğitim-Sen sözcüsü, bu yasa dışı zorbalığı protesto için 28 -29 Mart günleri hizmet üretmeyeceklerini ve 28 Mart 2012 saat 12.30'da Ayvalık Cumhuriyet alanında basın açıklaması yapılacağını duyurdu ve topluluk dağıldı.

28 Mart 2012
Haber fotoğraf
Berin Özkan
Bookmark and Share
 

26/05/2019 Gün Ortalama:296  Bugün90 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.88.156.58