Türkçe

Başladığımız işi bitireceğiz

736 kez bakılmış
5 Ağustos 2015
00:43
Sosyalist Türkiye’yi kuracağız
Halkın Türkiye Komünist Partisi, olağanüstü kongre/konferans toplantısını 1-2 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirmiş ve partinin önümüzdeki dönemdeki doğrultusuna dair yaklaşımını netleştirmiş, yeni Merkez Komitemiz belirlenmiştir
 
Bir ayı aşkın bir zamana yayılan kongre/konferans sürecimiz, tüm parti üyelerimizin katılımıyla ve yüzlerce yoldaşımızın yazılı ve sözlü katkıları alınarak tamamlanmıştır. Dünya ve ülke değerlendirmelerinden partimizin örgütlenme çalışmalarına kadar birçok başlıkta görüşlerini paylaşan her bir yoldaşımız, ortaya çıkan kongre iradesinin başta gelen sahipleridir. 
 
AKP iktidarının meşruiyet krizi derinleşmeye devam etmektedir. Özellikle 7 Haziran seçiminde yaşadığı gerilemenin ardından, iktidarını kaybetmemek adına her türlü provokasyona ve kanlı oyunlara başvurmaktan çekinmeyeceğini belli eden AKP, son zamanlarda hayata geçirdiği saldırgan politikalarla, ülkemizin ilerici ve sol güçlerine de gözdağı vermek istemektedir. 
 
Diktatörlük heveslisi Tayyip Erdoğan, AKP’nin iktidardan düşmemesi için her türlü yöntemi denemektedir. Türkiye’de halkların arasına düşmanlık tohumları ekmeyi ve iç savaş da dahil olmak üzere her türlü felaket senaryosunu göze alan Erdoğan, koalisyon, azınlık hükümeti ve/veya erken seçim ihtimallerini de buna göre değerlendirmektedir. 
 
Bu tabloda ülkemizin komünistlerine özel bir görev düşmektedir. Komünistler, bir yandan AKP gericiliğine ve piyasacılığına daha büyük bir kararlılıkla karşı çıkmaya devam ederken, bir yandan da AKP’nin halk düşmanı uygulamalarına ve provokasyonlarına karşı mücadele etmek zorundadır. Ülkemizde kardeşliğin ve birlikte yaşama iradesinin güçlendirilmesi, komünistlerin öncelikli görevlerinden biridir. Partimiz, AKP iktidarının saldırgan, gerici ve piyasacı politikalarına karş, her alanda, öncü bir mücadele yürütmek konusunda kararlıdır. 
 
HTKP 2015 Kongre/Konferansından da bu kararlılıkla çıkmıştır. HTKP, ülkemizin son derece zorlu ve aynı zamanda fırsatlarla dolu bir döneme girdiğini, komünistlerin işçi sınıfımıza ve halkımıza karşı sorumluluğunun daha da arttığını saptamıştır. Komünistler AKP karanlığına karşı yürütülen mücadelenin en ön safında yer alacak ve bu konuda tek bir an dahi kaybetmeyecektir.
 
HTKP, Türkiye’de komünist siyasetin yeniden kuruluşu ve yükselmesi için yola çıkmıştır. Kuruluşumuzun üzerinden geçen bir yılda, üstlendiğimiz görevin aciliyeti ve önemi daha da artmıştır. Kongre/konferansımızda da dile getirdiğimiz gibi, başladığımız işi bitireceğimize olan inancımız tamdır. 
 
Yaşasın devrim ve sosyalizm! 
 
Yaşasın Halkın Türkiye Komünist Partisi! 
 
 
 
Halkın Türkiye Komünist Partisi 
 
Merkez Komitesi 
 
Yeni seçilen Merkez Komite şu isimlerden oluşmaktadır: Akın Art, Ali Önder Öndeş, Alper Dizdar, Baran Özkan, Baransel Ağca, Barış Tercioğlu, Birtan Altan, Can Soyer, Deniz Gülşen, Doğan Ergün, Ekim Nehir, Emre Deveci, Ercan Bölükbaşı, Erçin Fırat, Erkan Baş, Erkin Özalp, Esra Sert, Faysal Azamlı, Metin Çulhaoğlu, Metin Uçak Onur Emre Yağan, Oya Sönmez, Özgür Savaşçıoğlu, Seven Cankurtaran, Zozan Baran.
Bookmark and Share
 

22/07/2019 Gün Ortalama:288  Bugün35 ziyaret var  Sitede 4 Kişi var  IP:3.81.73.233