Türkçe

Ayvalık ve Körfez de 1 Mayıs

1101 kez bakılmış
2 Mayıs 2014
12:32
1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü Ayvalık ve Burhaniye de bayram havasında kutlandı. Ayvalık'taki kutlamalara, Türk İş, Birleşik Kamu İş, ADD, ÇYDD, Kent Konseyi, CHP, İP, Belediye İş temsilcileri ve üyeleri katıldı
1 Mayıs Etkinlik programı saat 12:00’de Ayvalık Öğretmenevi önünde toplanılması ile başladı. Etkinliklere katılan ve destek veren siyasi partiler, sendikalar, kurumlar ve halktan katılımcılar toplanma yerinden sloganlar ile Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçtiler.
Cumhuriyet Meydanı'nda bir konuşma yapan CHP Ayvalık İlçe Başkanı Asım Sürer bir olmanın ve beraber hareket edebilmenin önemine değindi. Sürer konuşmasının devamında “ meydanlara çıkmalı ve sesimizi yükseltmeliyiz. taleplerimizi de net olarak ortaya koymalıyız. Taksim Gezi olayları bunun en güzel örneğidir.” dedi.
 
Burhaniye Halk Kütüphanesi önünde toplanan gruplar Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdüler. İlk konuşmayı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Burhaniye Şubesi üyelerinden Devrim Ayaz yaptı. Bugün dünyada emekçilerin, emeğin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükselttiğini kaydeden Zabata, şöyle devam etti.
 
"Burhaniyeli işçi ve emekçiler olarak gasbedilen haklarımızı geri almak ve yeni haklar elde etmek için toplandık. Gasbedilen haklarımızın başında gelen taşeron, esnek çalışma, özel istihdam büroları oluşturularak işçilerin güvencesiz, sendikasız ve sigortasız çalıştırılması, insanca yaşam olanaklarının ellerinden alındığı bir dönemde yaşamaktayız. Bu zor koşullardan kurtulmanın tek yolu; birlik, mücadele ve dayanışmadır". dedi ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.
Coşkulu atılan  sloganların ardından şarkılar eşliğinde halaylar çekildi.
Bookmark and Share
 

17/01/2020 Gün Ortalama:1995  Bugün694 ziyaret var  Sitede 5 Kişi var  IP:18.206.12.79