Türkçe

Dersim'de 1 Mayıs coşkuyla kutlandı

966 kez bakılmış
1 Mayıs 2014
23:57
Dersim halkı 1 Mayıs için Seyit Rıza Meydanı'nda bir araya geldi
1 Mayıs Dersim'de coşkulu bir şekilde kutlandı. Eski hastane önünde bir araya gelen KESK'e ve DİSK'e bağlı sendikaların yanı sıra, TKP, FKF, BDP, CHP, DHF, EMEP, ESP ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu da eyleme katıldı.
 
Şehir merkezinde gerçekleştirilen yürüyüş boyunca "Yaşasın 1 Mayıs", "Biji yek gulan", "Katil ABD işbirlikçi AKP", "Gençlik gelecek gelecek sosyalizm", "Suriye halkı yalnız değildir", "Gençlik gelecek AKP gidecek", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganları atıldı.
 
Kitle yürüyüşün ardından Seyit Rıza Meydanı'na geldi. KESK ve DİSK adına yapılan konuşmaların ardından, Dersim Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul da kürsüden işçilere seslendi.
 
TKP İl binası önünde bir konuşma yapan TKP İl Başkanı M. Faysal Azamlı konuşmasında, Taksim'de yaşanan polis terörünü protesto etti. Azamlı, 'AKP diktatörlüğünün yıkılması gerektiğini, hırsız ve katil sürüsünü defetmenin ancak emekçi halkın gezi eylemlerinde ortaya koyduğu direniş ruhu ve sosyalist mücadele ile mümkün olacağını' vurguladı.
 
1 Mayıs 2014  sol Portal  (soL-Dersim) 
Bookmark and Share
 

18/06/2019 Gün Ortalama:277  Bugün64 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.84.130.252