Türkçe

Sol Cephe Beykoz Meclisi kuruldu

1665 kez bakılmış
26 Ocak 2014
12:23

Beykoz Paşabahçe Kristal-İş Sendikası'nda 24 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Beykoz Sol Cephe Meclisi kuruldu. Toplantı, o gün katledilmesinin yıldönümü olan Uğur Mumcu ve Haziran Direnişi’nde yitirilenler için saygı duruşuyla başladı. Sol Cephe Beykoz Meclisi Kuruluş Toplantısı’nın sunumunu Mali Müşavir Hürriyet Yaşar ve Sol Cephe Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Av. Aysel Tekerek yaptı.
Sol Cephe Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden Aysel Tekerek konuşmasında, Sol Cephe fikrinin nasıl olgunlaştığını, Sol Cephe’nin bastığı zemini ve neler yapmayı hedeflediğini açıkladı. Hürriyet Yaşar konuşmasında, Sol Cephe’nin taban örgütlenmesinin 40 kişilik aydın insandan oluştuğunun altını çizdi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Sol Cephe, işçilerin, emekçilerin, yoksul köylülerin, gençlerin, kadınların ve yaşamını başkalarının sırtından kazanmayanların, ülkemizin geleceğine dair ortak kaygı ve özlemleri olanların temel ilkeler etrafında güçlerini birleştirerek yarattığı bir halk hareketidir.
Ülkemizde AKP  önderliğinde yeniden yapılandırılan, gerici, iş birlikçi bir sermaye diktatörlüğü hüküm sürmektedir. Sol Cephe sadece halkın kendi gücüne güvenir.” dedi.

Konuşmalardan sonra katılımcılardan soru, öneri ve katkılar alındı. Sol Cephe Beykoz Meclisi gerçekleştirdiği toplantıyla kuruluşunu ilan etti.

Sekreterya şu isimlerden oluştu:

Yavuz Kaya

Tülay Akaydın

Öznur Yılmaz

Yunus Emre Köseoğlu

Kadir Matinoğlu

Yücel Delice

Baran Doğan

Serpil Kıran

Feride Uzun Delice

Yağmur Saban

Nihan Daban

Volkan Düzgün

Bookmark and Share

16/07/2019 Gün Ortalama:303  Bugün64 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:54.172.234.236