Türkçe

CHP Toz Duman

1202 kez bakılmış
26 Aralık 2013
20:08
CHP Ayvalık İlçesini istifalar salladı. “Adaylık” istifaları 300 kişiyi buldu. Aralarında Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ve Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin ile birlikte  Parti Yönetim Kurulundan ve Belediye Meclis üyeliklerinden istifalar CHP Ayvalık ilçesini sallamaya devam ediyor. Aralarında, eski EMEP Ayvalık İlçe Başkanı ve Pir Sultan Abdal Derneği yöneticisi Vedat Tekten ve dernek üyesi Tülay Çankaya,  Belediye-İş Sendikası Ayvalık Temsilcisi İsmail Aydoğan ile birlikte 300 kişilik bir topluluk CHP Ayvalık İlçe binasına yürüyerek partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.
İstifalara gerekçe olarak, iki ay önce CHP Ayvalık ilçe'sine üye olan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gencer'in aday gösterilmesine tepki olduğunu söylediler. İstifa edenler, “CHP'nin iktidar hırsıyla sağa kaydığına vurgu yaparak, “Ayvalık'ı sermayeye teslim etmeyeceğiz” dediler.  
Sermayenin adayı olduğu iddia edilen Rahmi Gencer'e karşı CHP de kazan kaynamaya devam ediyor. Eski CHP Kadın Kolları Başkanı Tülay Çankaya ise,  istifalar öncesi, CHP Ayvalık İlçe örgüt üyeleri 800 kişidir. Ayvalık'ta Yaşayan Alevilerin de topluca istifaları başladığında Ayvalık CHP İlçe Örgütü'nü çok daha zor günler beklemektedir.” Dedi. Öte yandan, istifa edenler arasında bulunan CHP İlçe Başkan Yardımcısı Abdi Gökçen ise, “İstifa nedenlerinin Genel Merkez de bu kararı alanlara yönelik bir tepki veriyoruz.” Dedi. 
Ayvalık CHP Belediye Meclis üyeleri adına konuşan Belediye Meclis Üyesi Fatih Ayyürek ise, Genel Merkez'in almış olduğu kararların kendileri için son derece üzücü olduğunu belirterek, CHP de yer almayacağız.” Dedi. CHP Balıkesir İl Genel Meclis Üyesi Hasan Uslu da “yıl sonu istifa edeceğini” söyledi. 
Bugün, CHP İlçe Başkanı Cihan Şişman ise, CHP Ayvalık İlçe binasında bir basın açıklaması yaparak, İstifalara yönelik şöyle dedi: “ Ayvalık Halkının büyük bir çoğunluğu tarafından onay görmeyenler bu sonuca niçin itiraz ediyorlar anlamak mümkün değil.” 
Bookmark and Share
 

18/04/2019 Gün Ortalama:242  Bugün111 ziyaret var  Sitede 3 Kişi var  IP:3.90.12.112