Türkçe

KESK Bileşenleri Hesap Sordu

1107 kez bakılmış
19 Aralık 2013
20:30
Türkiye'de, “milyonlar olarak bırakıyoruz” diyen kamu emekçileri, Ayvalık'ta da bir basın açıklaması yaptı.
Ayvalık Kamu emekçileri, bugün insanca yaşam için bıraktı. KESK bileşenleri olarak 19 Aralık 2013 saat 12.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen KESK bileşenleri “Eşitliği, özgürlüğü, demokrasiyi, bağımsızlığı ve barışı savunuyoruz." dediler. "Bugün iktidara geldiği tarihten bu yana emekçilere işsizlik, yoksulluk ve güvencesizlikten başka bir hayat sunmayan AKP’nin yağma ve talan bütçesine karşı sesimizi yükseltmeye, bütçeden hakkımızı almaya geldik. Her zaman ve her yerde eşitliğin, özgürlüğün, barışın, demokrasinin, bağımsızlığın, savaşsız ve sömürüsüz bir yaşamın savunucuları; Ekmek, adalet ve özgürlük için mücadele edenler;
Geleceğine sahip çıkanlar; Erkek egemen sisteme karşı toplumsal cinsiyet eşitliği için direnenler, bugün onurlu ve insanca yaşam hakkımız için buradayız! Çünkü biliyoruz, direne direne kazanacağız!" diyerek devam eden açıklamalarında, taleplerni şöyle sıraladılar:
"Bizler; İnsanın insanı sömürmediği; hiçbir halkın dil, din, kültür farklılıkları nedeniyle baskı görmediği; İnsanların açlıktan ölmediği; çocukların savaşlar sonucunda anasız babasız kalmadığı; Milyonların işsizliğe, açlığa, sefalete ve güvencesizliğe mahkûm edilmediği; Doğanın talan edilmediği; Emperyalizmle ekonomik-siyasi-askeri her türlü bağımlılık ilişkisinin son bulduğu, Topraklarımızın NATO toprakları olmadığı;Türkiye’de, Ortadoğu’da ve bütün dünyada barışın, kardeşliğin, eşitliğin, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir gelecek istiyoruz. Kurduğunuz karanlığın parçası olmayacak, savaşın-rantın-sömürünün, gericiliğin bütçesini kabul etmeyeceğiz! Emeğin, halkın olmayan bu bütçeyi derhal geri çekin! Denildikten sonra katılan kitleden sloganlar ve alkışlarla destek geldi.
 
Haber fotoğraf
Berin Özkan
Bookmark and Share
 

27/06/2019 Gün Ortalama:263  Bugün24 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.204.43.11