Türkçe

Ayvalık'ta aklın yolu bir:

1341 kez bakılmış
10 Temmuz 2013
17:37
Taksim Gezi Parkı direnişine destek için bir araya gelen Ayvalıklılar, 2 Temmuz Sivas katliamı anmasında da bir arada, omuz omuza oldular. Çapulçular, direniş sonrası sürdürülen forumlarda da ortak bir doğrultuda yeniden bir araya gelme kararı aldılar. Haziran direnişiyle yeniden ayağa kalkan Ayvalıklılar, Gezi gözaltı ve tutuklamaları protesto ettiler.
 'Bu dayanışmayı unutmuştuk' eylemlere aktif olarak destek vermek gerekir, şimdi yine yan yanayız yine birlikte olmanın heyacanını yaşıyoruz” dediler.
Çeşitli mahallelerde küçük gruplar halinde sürdürülen direniş sonrası forumlara bir yenisini daha ekleyen çapulcular, 9 Temmuz Salı günü saat 20.30'da Ayvalık Yunus Emre Parkında bir araya geldiler. Yeni mücadele yöntemleri ve yerel sorunların çözümüne yönelik neler yapılabileceğinin tartışıldığı foruma yaklaşık 150 kişi katıldı.
 “Birleşe birleşe, direne direne çoğalacağız”  ana başlık üzerinden bir araya gelen insanlar, farklı düşünseler de bir şeyler için birleşebiliyorlar. "Burada gördük ki birlik olunca çok büyük bir güç ortaya çıkıyor.” diyerek söze başlayanlar, örgütlenme de neymiş diyenlere inat, örgütlü olarak yerel siyasal sorunları da  bu forumlarda tartışımalı ve birlikte mücadeliyi büyütmeliyiz.” diyerek, toplantıların yaygınlaşması için çaba harcanması istendi. Giderek yaygınlaştırılması düşünülen halk toplantılarının her salı aynı saat ve yerde yapılması önerileri katılanlarca uygun bulundu.
10 temmuz 2013
Bookmark and Share
 

22/07/2019 Gün Ortalama:288  Bugün33 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:3.81.73.233