Türkçe

Çalışanlar grevde!

1408 kez bakılmış
4 Haziran 2013
15:26
Türkiye boyun eğmiyor: Eylemler başladı. Geçtiğimiz hafta cuma günü Gezi Parkı'na yapılan büyük saldırının ardından artan direniş sürüyor
Bugün de "hükümet istifa" sloganlarıyla halk sokağa çıktı. AKP'ye karşı grev kararı alan emekçiler işyerlerinde ve alanlarda mücadeleyi yükseltmek için bir araya geliyor. KESK’in öncülüğünde başlatılan ülkenin her yerinde yükselen eylemler nedeniyle öne çekilen grev bugün saat 13.00 de Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda başladı. 
 
AKP faşizmine karşı grev kararı alan emekçiler işyerlerinde ve alanlarda mücadeleyi yükseltmek için bir araya gelen Ayvalık'taki KESK bileşenleri, Siyasi Parti ve Demokratik Kitle Örgütleri Cumhuriyet Meydanı'na sloganlar eşliğinde girdi. Meydanda basın açıklamasını SES Temsilcisi Birsen Seyhan okudu.
Seyhan, “ Türkiye’de son bir haftadır yaşananlar, çok uzun süredir gecenin karanlığının hakim olduğu bir ülkede eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye hasret bırakılan tüm kesimlerin umutlarını yeniden filizlendiriyor. Baskı ve zulüm düzenine karşı ülkenin dört bir tarafında milyonların sahiplendiği, omuz verdiği Gezi Parkı direnişi bir halk hareketine dönüşmüştür.” diyerek sürdürdüğü basın açıklamasında; kitleden şu sloganlar yükseldi. “Faşizme karşı omuz omuza”, Her yer Taksim her yer direniş” AKP defol bu Memleket  bizim”
Seyhan açıklamayı şöyle sonlandırdı: “Her türlü baskıya rağmen sesini yükselten, kamu emekçilerinin vicdanın sesi olma kararlılığından ödün vermeyen KESK olarak iş güvencesinden asla taviz vermeyeceğimizi, sendikal hak ve özgürlüklerimizin daha da daraltılmasına izin vermeyeceğimizi defalarca ifade ettik. 21 Mayıs 2013 tarihinde yaptığımız basın toplantısıyla kamu emekçilerinin iş ve ücret güvencesini adım adım ortadan kaldırmayı hedefleyen saldırılara güçlü bir cevap vermek için 5 Haziran’da bir günlük bir uyarı grevi gerçekleştireceğimizi tüm kamuoyuna ilan ettik.” dedi.  
4 Haziran 2013 Haber fotoğraf/Berin Özkan
Bookmark and Share
 

21/07/2019 Gün Ortalama:296  Bugün14 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.81.69.220