Türkçe

“Direniş bitti, isyan var”

1359 kez bakılmış
1 Haziran 2013
22:01

Türkiye'nin dört bir yanında yapılan eylemler devam ediyor. Taksim Gezi Parkı direnişine yapılan polis saldırısına Ayvalık halkı da tepki gösterdi. Gezi Parkı direnişine destek olan Ayvalık halkı dün yaptığı eylemden sonra bugün de "Ortadoğu'da savaş çıkaramayan AKP, çözümü halkına savaş açmakta buldu" diyerek meydanlara çıktı. Ayvalık'ta saat 16.00 da Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen halk “AKP istifa” dedi.
Ayvalık cumhuriyet Meydanı'nda buluşma çağrısı yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İşçi Partisi, (İP) Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Pir Sultan Abdal Derneği, Türkiye Gençlik Birliği ve Eğitim-İş Sendikası'nın hazırlamış oldukları ortak basın açıklamasını CHP Ayvalık İlçe Başkanı Cihan Şişman okudu.
Şişman, "Asla yılmayacak, asla pes etmeyeceğiz. Geçmişte olduğu gibi emperyalizmi, onun radikal uygulaması faşizmi, bunların iş birlikçilerini kovacağız" dedi. Sık sık; "Hükümet istifa", "Taksim bizim, İstanbul bizim", "Gerici, hırsız, halk düşmanı AKP" “Faşime karşı omuz omuza”, “Direniş bitti, isyan var” sloganları atıldı.
Kısa süreli oturma eylemi sonrasında kalabalık sloganlar atarak dağıldı.

Bookmark and Share

26/05/2019 Gün Ortalama:296  Bugün65 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:18.234.88.196