Türkçe

Ayvalık'ta 4. Tiyatro Festivali Start Aldı

1239 kez bakılmış
29 Nisan 2013
11:47

Ayvalık Sanat Derneği ile Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği öncülüğünde düzenlenen 27 Nisan-4 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Ayvalık Tiyatro Festivali,  halklabuluştu.

 
Festival, Talatpaşa caddesinde saat 15.00'de Menemen Belediye Tiyatrosu tarafında sergilenen 'Sultan Palamut' adlı sokak oyunu ile başladı. Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen tiyatro gruplarını Ayvalıklı sanatseverlerle buluşturmasının hedeflendiği belirtilen etkinliğin ilk gününde Sanat Fabrikası'nda yapılan tanıtım kokteyline çok sayıda tiyatrosever katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ayvalık Sanat Derneği Başkanı Sadi Mastar, milletleri insan kümelerinden ayrı kılan ve gerçek bir toplum yapan en önemli unsurun eğitim olduğunu söyledi. Eğitimin iki şekilde mükemmele ulaşabileceğini belirten Mastar,"Eğitim, bilime dayandırılırsa mükemmel ve yol gösterici olur. Bundan şaşıldığı zaman toplumun gelişmişliği de sapar. Sanat ise insanı insan yapar. İnsanın yaşamın içinde kendisini net olarak bulmasını sağlar. İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten, düşünmekten korkuyor. 
 
Sorumluluk getireceği için konuşmaktan korkuyor. Eleştirilmekten korktuğu için yaşlanmaktan korkuyor. Dünyaya iyi bir şey veremediği için ölmekten korkuyor. Bizler de bu bilinçle 'yaşam için tiyatro' sloganı ile yola çıktık" dedi.
 
Koktely sonrası  İzmir Oyun Hamuru Tiyatro Grubunun 'Doğaçlama Tiyatro Gösterisi' sergilendi. Bir hafta sürecek etkinlikte tiyatro gruplarının birbirinden ünlü oyunları sahneleyeceği belirtildi. 
Bookmark and Share
 

18/02/2019 Gün Ortalama:837  Bugün43 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.146.227.92