Türkçe

Ayvalık Belediyesi'ne Operasyon

1478 kez bakılmış
7 Kasım 2012
11:47

Balıkesir Ayvalık İlçesi Belediye Başkanlığına soruşturma. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 6 Kasım 2012 tarihinde sabaha karşı Ayvalık Belediye'sine bir operasyon düzenledi.

Belediyeye çalışanlarının Belediye binasına girişine izin vermeyen ekipler bilgisayarlara inceleme yapmak için el koydular. CHP'li Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen dahil 6 kişiyi Ayvalık Emniyet Müdürlüğü'nde götürerek göz altına alındı. Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen Fen İşleri yetkilisi Sedat Akyalı ve Satınalma Müdürü Recep Kurtoğlu ile birlikte diğer üç kişinin evlerinde de arama yapıldı. El konan evrak ve bilgisayarlar, Ayvalık Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği'ne götürüldü. İmzasız bir mektupla şüphe üzerine gözaltında tutulanların gerekli incelemeleri yapıldıktan sonra ifadeleri alınacaktır.


Avukat Hasan Ünal: Ayvalık Emniyet Müdürlüğü önünde toplanmış bulunan Ayvalık halkının dağılmasını rica ederek şu bilgilendirmede bulundu: “Sorgulama organize suçlar kapsamında zimmet ve ihaleye fesat karıştırmak iddiası olarak yapılıyor. Başkan, satın alma müdürü ve Fen İşleri sorumlusuna yöneltilen iddiaların gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır ve sorgulama sonucunda Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen dahil diğer arkadaşlar görevlerinin başına dönecektir” dedi.

İsmail Özkan

Bookmark and Share

26/04/2019 Gün Ortalama:244  Bugün30 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.228.38.35