TürkçePDF indir

 

 

issuu DergiTürkiye İşçi Partisi alana çıktı

433 kez bakılmış
17 Kasým 2020
16:36
26 Eylül tarihinde TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş'ın katılımıyla İncirköy'de açılışını gerçekleştirilen TİP Beykoz İlçe Örgütü, Paşabahçe Meydanı'nda stant açtı. 
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Beykoz İlçe Örgütü’nün açılışı TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın katılımıyla 26 Eylül de yapılmıştı.
İncirköy Mahallesi’nde gerçekleşen açılışa TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve ikinci TİP’in 1975’teki ilçe başkanı Uğur Özdemir, İsmail özkan ve TİP Beykoz  ilçe başkanı Vahdettin Özkan, partinin yeni üyeleri ve emekçiler katılmıştı. Bu açılışta; Erkan Baş, “Hepimiz Türkiye İşçi Parti’sinden geldik.Türkiye İşçi Partisi’nin yeniden siyaset sahnesine girmesine karar verdik. Bugün burada Türkiye İşçi Partisi’nin bir parti örgütü binası, parti örgütüne yer açması, sadece Türkiye İşçi Partisi’nin bir lokal sahibi olması anlamına gelmez, gelmemelidir de… Burası sadece Türkiye İşçi Partisi üyelerinin gelip gideceği bir yer olmamalıdır. Biz burayı Beykoz da Türkiye İşçi sınıfının mücadelesinin bir karargahı olarak görüyoruz. Burası Türkiye İşçi sınıfının mücadelesinin daha fazla büyütüleceğinin tartışılacağı yerdir.” Demişti.
 
Uğur Özdemir ise " 73 yılında daimi kadrolu olarak Şişe Cam fabrikasında çalıştım. O zamanın koşulları sağlıksızdı. Biz o yıllarda bir avuç öncü işçi olarak sınıf sendikacılığı doğrultusunda bir araya geldik, DİSk'e bağlı HürCam- İş Paşabahçe Şubesi'ni kurduk. Şube başkanı İsmail Özkan arkadaşım oldu. Dolayısıyla bizim burada başlattığımız hareketle birlikte Beykoz Deri-Kundura fabrikasında,Tekel fabrikasında yenilik hareketi ortaya çıktı. bölgemiz sol, sosyalist insanlarla kucaklaştı. Buradan çok az bir sayıda kadroyla yola çıktık. Daha sonra kitlesel hareketle binleri bulduk.” Dedi. 
 
Yeni ve genç Partinin İlçe Başkanı Vahdettin Özkan İse, Partili mücadelenin önemine vurgu yaparak, bölgede örütlenerek yeniden sosyalis bir mücadeleye öncülük yapacağını ve emekçileri ortak bir mücadele sürdürmek için parti saflarına davet etmişti.
 
Bu açılıştan hemen sonra bölgenin eğitim sorununu göndemine alan ilçe örgütü, eğitim emekçileri ile bir dayanışma ağının oluşturulması için girişimlerde bulundu. Ardından da Paşabahçe Meydanında stand açtı. İlçe Başkanı ve yeni partinin yeni üyeleri bu stand için harekete geçti. Halkla buluştu. Saat 13.00-16.00 arasında anosların da yapıldığı stanta ilgi gösterildi. Özellikle Partinin Millet Vekili Erkan Başı'ın Meclis konuşmaları yayına başladığında bir çok Paşabahçeli "kulaklarımızın pasını sildiniz iyiki varsınız" dedi. Maske ve mesafe kuralı konusunda oldukça hassas davranarak stantlarında dezenfektana da yer veren TİP'liler, halka mücadele çağrısında bulunarak Partili mücadele çağrısı yaptı.                                                                            
 
Bookmark and Share
 

01/08/2021 Gün Ortalama:249  Bugün687 ziyaret var  Sitede 3 Kişi var  IP:18.206.76.226