Türkçe

Sosyalist Devrimci Gençlik kuruldu:

55 kez bakılmış
9 Ekim 2018
01:16
Kuruluşunu açıklayan Sosyalist Devrimci Gençlik katledilen TİP'li gençleri anarken, birçok kentte de pankartlı eylemler yaptı. Haziran Direnişi'nde yitirilenleri de unutmayan gençler, 68 kuşağı devrimci gençlik önderlerinin mezarlarına ziyaretlerde de bulundu.
Bir bildiriyle kuruluşunu duyuran, Sosyalist Devrimci Gençlik (SDG) bugün birçok kentte anmalar, ziyaretler ve eylemler gerçekleştirdi.
“Sosyalist Devrimci Gençlik olarak üniversitelerden, liselerden, mahallelerden gençleri işçi sınıfı mücadelesiyle buluşturmak için kollarımızı sıvıyoruz. Söz veriyoruz, hayallerini satmayanların ülkesini kuracağız! Söz veriyoruz, karanlığı aydınlığa çevireceğiz!” ilanıyla yola çıkan Sosyalist Devrimci Gençlik, 8 Ekim 1978'de Ankara Bahçelievler’de faşist çetelerce katledilen 7 TİP’li öğrenciyi Ankara ve Kırklareli’deki mezarları başında andı.
 
Sosyalist Devrimci Gençlik,  68 kuşağının devrimci gençlik önderlerinin de mezarlarına ziyaretlerde bulundu. Öğrenciler ziyaretlerde 68’lerden devraldıkları bayrağı daha da yükseğe taşıyacaklarına söz verdiler.

19/12/2018 Gün Ortalama:1805  Bugün379 ziyaret var  Sitede 3 Kişi var  IP:54.89.187.28